Kanepeler Tipleri

- May 27, 2017-

Kategori bir (fonksiyona göre)

Fonksiyonel kanepe, sabit arka koltuk, sonsuz otomatik kanepe, pnömatik kanepe (örn. Manuel kanepe), elektrikli kanepe ve TV kanepe.

Kanepe, birçok aile için gerekli bir mobilyadır. Piyasadaki kanepe genel olarak düşük sırtlı kanepe, yüksek sırtlı kanepe ve iki üç çeşit arasındaki ortak kanepeye sahiptir. Aşağıdaki üç özellik tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.

Alçak arka koltuk: Dinlenme tipinde olan hafif bir koltuk. Bir destek noktası ile kullanıcının belini (bel omurları) destekler, koltuk sırtlığı yüksekliği bu tür daha düşüktür, genel mesafe koltuğu yüzeyi yaklaşık 370 milimetredir, koltuk sırtlığı açısı da küçüktür, sadece dinlenme için avantajlıdır, Aynı zamanda kanepe çevresinin boyutunun da buna göre küçülmesine neden olur. Bu tür kanepe, hafif, hafif ayak izi taşıması kolaydır.

Yüksek sırtlı kanepe: Hava koltuğu olarak da bilinir. Sırt dayamağının yüzeyi üzerinde bel, omuz ve beynin aynı anda üç dayanak noktası ile karakterize edilir. Uzaydaki bu üç destek noktası düz bir çizgi oluşturmaz, bu nedenle bu tür kanepe teknolojisi gereksinimleri daha yüksektir, satın alma zorluğu da oldukça fazladır. Yüksek sırtlı kanadın ahşap çerçevesini oluşturun, raf üzerinde oluşturduğu üç geçiş noktasını oluşturmak için açıklık kazanması gerekir, aksi takdirde divan üzerinde maskelenir ve böylece destek noktasının konumunu garantilemek zorlaşır. Kullanıcı rahatsız edici his. Yüksek sırtlı bir kanepe seçerken, bileşimin arkasındaki üç destek noktasının makul ve uygun olduğuna dikkat edin, test koltuğu tarafından yargılanabilir. Yüksek sırtlı kanepeler kanepe koltuklarında gelişti. Dinlenme performansını iyileştirmek için koltukların önüne yerleştirilmiş bir ayaklık ile de donatılabilir, yüksekliği kanepe koltuğunun yüksekliği ile aynı olabilir.

Olağan koltuk: Ev tipi bir kanepe türüdür. Pazar bu tür kanepeler için daha fazla satıyor. Kullanıcının bel omurgasını, torasik omurgayı desteklemek için iki destekleyici nokta vardır; vücut arka yüzeyi efektle ilişkilendirilebilir. Bu tür koltuk sırtlığı ve koltuk yüzey açısı çok önemlidir, açı çok büyük veya çok küçük kullanıcının karın kasının güçlü olmasına, yorulmaya neden olur. Benzer şekilde, kanepe koltuğunun genişliği genellikle 540 mm'lik standart gerekliliklere göre çok büyük olmamalıdır, böylece kullanıcının buzağı istenildiğinde oturacak, rahat kalacak şekilde ayarlanabilecektir.

• Kategori II (malzemelere göre sınıflandırılmıştır)

Dört kategori vardır: deri kanepe, kumaş kanepe (aslında kumaş kanepe), eğimli ahşap kanepe ve rattan koltuk.

• Kategori III (Tarz Tarafından)

Amerikan kanepe, Japon tarzı kanepe, Çin tarzı kanepe, Avrupa kanepe, modern kanepe.

• Kategori IV (siteye göre sınıflandırılmıştır)

Ayrılabilir: sivil kanepe, Ofis koltuk, dinlenme Club koltuk vb. Farklı vesileler kullanması, kanepe de benzersizdir.

• Beşinci kategori (geçerli yere göre)

Ayrılabilir: otel kanepe, KTV kanepe, sivil kanepe, restoran koltuğu, ofis kanepe, ev koltuk ve benzeri.