Koltuk Yerleştirme İlkesi

- May 27, 2017-

Kanepeler genelde oturma odasına yerleştirilir, günlük dinlenme, ziyaret veya sohbet için kullanılır. Bu nedenle konut coğrafyasında önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle, yerleştirirken aşağıdaki Feng Shui ilkelerine dikkat etmeliyiz:

1. Dizilerin seçimi

Kanepe şekli ile ayırt edilir; tek kanepe, çift kişilik kanepe, uzun kanepe, chi şeklindeki kanepe ve yuvarlak kanepe, vb. Malzemelerin ayrımı yapılmaktadır; deri koltuk, kumaş kanepe, rattan koltuk ve geleneksel asit dalı koltuğu vb. , Renk ve şekil ayrımı, aynı zamanda çeşitli. Oturma odası kanepe, en tabu seti yarısı veya Fangyuan kanepe ve kullanın.

2. Koltuk Yerleştirme

Kanepe, Kırgız tarafının evine yerleştirilmelidir. Geleneksel olarak, uğurlu bir pozisyonda, genç ve yaşlı bir insanın nefes alabileceği düşünülürse, eğer uğursuz azimuth'taki yanlış yer, genç ve yaşlılar barış değil, ondan acı çekiyorsa.

3. Koltukların arkasında

Sözde, patrona atıfta bulunur, katı duvar güvenilir sonra Feng shui ile sadece endişe yok, bu nedenle koltuk anlamına gelir. Koltuk bir pencere, kapı veya koridor arkasında ise, sağlam bir duvar güvenilir değil, arka planın arkasında, boş parça, büroda saçılmış, gazdan tasarruf edilmesi zor. Modern psikolojik açıdan kanepenin arkasında kişinin güvenliği yoksun hale getirdiği, her zaman saldırının arkasında hissettiği, rahat olması için duvarı desteklediği düşüncesinden daha aşağı olduğunu gösteriyor. Geçici çözüm, düşük dolabın veya ekranın arkasına "işi yapanlar" ile düzeltmektir.

4, koltuk üstü araba tutacağı

Koltuğun üstü bir kirişse, bu kirişin malı ait, etkilenen insanların altında büyük kalmamak için kaçınmalısınız. Çözüm, kirişleri dekorasyona koymaktır. İkincisi, çay masasının iki tarafındaki kanepede, ızgaranın üst kısmını taşımak için iki havza açık bambu taşıyordu.