Rattan koltuk korumak nasıl

- Mar 31, 2019-

Rattan koltuk onarımı
Rattan kanepeler, haddelenmiş ve hasar görmüş boyalarda "haddeleme" yöntemleri için kullanılabilir. Bazen bir sıvı ovalama ajanı gerekir. Ovma süresini yeterince uzun yapmak için, üstünü silmek için bir fırça kullanın, ancak ahşap bir mobilya gibi kazıyın, böylece eğilir ve dokuma sıkı olur. Yukarıda kalan sıvı daha gevşek bölüme akacak ve sıkıca dokunan bölüm üzerinde birikmeyecektir. Rattan koltuk kuruduktan sonra, bir sonraki adım tekrar boyamaktır. Boya, tercihen tüm köşe ve oyukların boyaya uygulanabileceği ve boyamadan sonra boyanabileceği şekilde püskürtülür. Poliüretanın çok sert ve kırılgan olan ve tüm kavisli parçalarda çatlaklara neden olabilecek plastik bir yüzeye katılaşmaması için özen gösterilmelidir.
Rattan koltuk temizleme
1, bir kullanım süresinden sonra kirlenecek ve kül ve hatta hasar görecek, zaman içinde temizlenmesi ve bakımı gerekir. Bitkisel yağ ve sabun en iyi temizleyicilerdir. Hasır ve diş fırçası gibi bazı aletlerle mobilyaya gömülü kirleri çıkarmak için trisodyum fosfat da kullanabilirsiniz.
2. Bir süre kullandıktan sonra, rattanı sadece tuzdan arındırmakla kalmayıp aynı zamanda esnek ve dayanıklı hale getirmekle kalmayıp, aynı zamanda bazı kırılganlık önleyici ve böcek önleyici etkileri olan hafif tuzlu su ile silin.

p201706091613594340577