Rattan mobilyaların evrimi şimdiye kadar ne kadar değişti?

- Nov 22, 2018-

İnsanların çevre bilincinin kademeli olarak artması ve doğaya ve doğaya dönme arzusuyla her türlü rattan mobilya , rattan mutfak eşyaları, rattan el sanatları ve mobilya aksesuarları giderek daha fazla aileye girmeye başladı.

Asma, yağmur ormanlarında yetişen bir asma bitkisidir. Hafif ve dayanıklıdır, bu yüzden çeşitli mobilya formlarına dokunabilir.


Rattan mobilya tarihi

Rattan mobilya dünyanın en eski mobilya çeşitleri biri olduğu söylenebilir. Onun yaşı M.Ö. 2000 yıl öncesine kadar izlenebilir. Mısır'da ortaya çıkarılan kötü bir sepet.

Rattan mobilya ilk kez Avrupa ticaret gemileri tarafından 17. yüzyılda Avrupa'ya tanıtıldı. Hasır hasır sandalyeleri üzerinde oturan resmi portreler genellikle antik Roma duvar resimlerinde görülür. Tarih öncesi Hint döneminde, MÖ 2500'den 1500'e kadar, Indus Filipinler'deki insanlar çeşitli mobilya kaplarını örmek için rattan kullanmaya başladılar ya da rattan'ı ince ve düz bir rattan haline getirdiler. Çeşitli desenlere ve çeşitli rattanlara dokunmak.


Çin'in uzun bir gelişme tarihi ve asma kullanımı vardır. Önceki raporlara göre, Han Hanedanlığı öncesinde, yüksek ayaklı mobilyalar henüz ortaya çıkmamıştı. İnsanlar daha fazla koltuk ve koltuk için mobilyalara otururlardı. Bunlar arasında dokuma dokuma hasırlar, rattan koltuklar ve bambu paspaslar vardı, o zamanlar daha yüksek seviyedeydi. Koltuklar Han Hanedanı, verimlilik ve rattan seviyesinin geliştirilmesi nedeniyle, Çin'deki rattan mobilya çeşitliliği artmaktadır ve rattan sandalyeler, rattan yataklar, rattan kutuları, rattan ekranlar, rattan eşyaları ve rattan el sanatları var birbiri ardına ortaya çıktı. Antik Çin kitabı "Sui Shu" teklif olarak asma ile ortaya çıktı, "Zhengde Qiongtai" Ming Hanedanı'nın Zhengde döneminde derledi ve sonraki "Yachuan Zhi" dağıtım ve palmiye asmaları kullanımı anlattı. Fujian Eyaleti, Quanzhou'daki Quanzhou Müzesi, Zheng He'nin Xiayang batığındaki rattan mobilyalarını korumuştur. Bunlar, o dönemde Çin'deki rattan mobilyaların geliştirme düzeyini doğruladı. Mevcut ince Ming ve Qing mobilyalarında, rattan koltuklar da vardır.

Araştırmaya göre Yunnan rattan, II. Dünya Savaşı'ndan önce daha yüksek bir seviyeye sahip. O zaman, Yunnan'ın rattanı Güneydoğu Asya ve Almanya gibi Avrupa ülkelerine ihraç edildi. Yunnan Rattan'da, Tengchong Rattan en yüksek itibara sahiptir. Rattan ayrıca Tengchong Sanjia olarak bilinir. Tarih kitabı Tengchong, bir zamanlar bundan görülebilen Fujiyoshi, Fujikawa ve Fujikura olarak biliniyordu. Tengchong'un rattanı, Halkın Büyük Salonu bile onu bir hazine koleksiyonu olarak görmüştür.


Qingteng mobilya kökenli

Çin'de, rattan mobilyaların geleneksel kökeni çoğunlukla Yunnan Tengchong, Xishuangbanna, Hainan, Fujian, Guangdong, Hong Kong, Çin ve Tayvan'dır. Shaanxi'deki Hanzhong bölgesi, Qingteng mobilyalarının ana üretim alanıdır. Genel olarak, rattan mobilya üretimi hala Yunnan, Güney Çin ve Shaanxi Hanzhong'da yoğunlaşmıştır. Güney Çin'de neredeyse yüz rattan işleme fabrikası var. Nanhai, Guangdong'da, Guangzhou yakınlarında birkaç modern büyük ölçekli rattan fabrikası bulunmaktadır. Rattan mobilya atölyeleri ve dükkanlar boldur ve rattan mobilya üretimi de ülke çapında yayılır.


Rattan mobilya ağırlıklı olarak iki kategoriye ayrılır

Doğal asma:

Doğal asma, asma ve suda yüzen nilüfer materyalinin rizom maddesine ayrılır. Bu iki malzeme, iç mekan kullanımı için uygundur, çünkü doğrudan güneş ışığına ve nemli ortama dayanamazlar.

Yapay malzeme:

PE rattan ve PVC rattan, vb, çoğunlukla açık havada kullanılır.